ANAOKULU ZEMİN KAPLAMA

Dersliklerde PVC gibi esnek zemin kaplama malzemeleri, kolay temizlenmesi, yürüme güvenliği, ses emicilik bakımından iyi ve aynı zamanda gürültü üretmeyen bir malzeme olması nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle mantar dolgulu PVC'ler ses emicilik, temas sıcaklığı ve darbe sesine karşı daha iyidirler.

Zemin kaplamaları nelerdir?

930&q=Zemin+kaplamalar%C4%B1+nelerdir?&tbm=isch&source=iu&ictx=1&vet=1&fir=9omHfNitd-vfsM%252ClUXkIDiB4RCp9M%252C_&usg=AI4_-kRot0Wm1-ehquHONsCKoMwdXPhoXw&sa=X&ved=2ahUKEwioorPf0L32AhXsS_EDHYtLADkQ9QF6BAgpEAE#imgrc=9omHfNitd-vfsM">okul Kaplama nedir ile ilgili görsel sonucu

Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

 • ·PVC Zemin Kaplama (Homojen, Hetorejen, Kondaktif, Akustik, Vinil ve Linolyum Zemin)
 • ·Parke Zemin Kaplama (Laminant, lamine, masif, spor parke zemin)
 • ·Epoksi Zemin Kaplama ( 3 boyutlu zemin kaplama)
 • ·Poliüretan Zemin Kaplama.
 • ·Kauçuk Zemin Kaplama ( EPDM Kauçuk zemin)
 • İşte en çok tercih edilen zemin kaplama çeşitleri :

 • Epoksi Zemin Kaplama.
 • PVC Zemin Kaplama.
 • Poliüretan Zemin Kaplama.
 • Laminant Parke Zemin Kaplama.
 • Üç Boyutlu Zemin Kaplama.
 • Kauçuk Zemin Kaplama.
 • Seramik Zemin Kaplama.
 • Okul PVC Zemin Kaplama Nedir?

  Okul pvc zemin kaplama Eğitim yerleri eğitim kalitelerinin dışında öğrencilere sunduğu hizmetleri hep en iyisi olsun diye çaba göstermektedir. Bunun ile birlikte çocukların veya yetişkin bireylerin okul içerisinde hem hijyenik bir ortam olması ve gelişen son teknolojilere uygun olup sağlık açısından da güvenli olan okul PVC zemin kaplama sistemlerini tercih etmektedirler. Bu malzeme cinsi PVC zemin kaplama ürün grubuna dahil olduğu için dayanıklılık konusunda çok önemli bir malzemedir.


  PVC zemin kaplama malzemesi okul içerisinde farklı özellikleri ile farklı odalarda veya sınıflarda kullanılabilmektedir. Zeminde rahat bir yürüyüş keyfi veya yalıtım özelliği ile laboratuvarlarda kullanılabilmektedir. Dersliklerde, spor salonu zeminlerinde veya fen odalarında olmak üzere farklı kullanım alanları ile karşımıza çıkabilmektedir.


  Okul PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

  PVC zemin kaplamaları farklı kullanım alanlarına sahiptir. Özelliklerine göre hangi alanda daha iyi sonuç veriyorsa o alanda kullanılabilmektedir. Bu ürünler okullarda derslik zemin kaplama ürünü olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında koridorlarda da kullanılabilmektedir. Bu iki farlı ürün çeşidine beraber bakalım.

  Derslik /Sınıf Okul PVC Zemin Kaplama Çeşitleri

  Bu ürün çeşidi kullanılması sebebi, okuldaki derslikler ve sınıflarda sessizlik çok önemi olduğu için yalıtım işlemlerinin de iyi olması gerekmektedir. Bu sebeple seçilecek döşeme elemanları bu ihtiyaçlara uygun olacak şekilde belirlenip uygulanmalıdır. Okul PVC zemin kaplama ürünü ise üzerinde güvenli bir şekilde yürünebilen, koşulabilen ve kolaca temizlenebilir yapısı ile okullarda kullanılmaktadır.

  Okul PVC zemin kaplama ürünü gibi malzemeler kullanılmadığı zamanlarda bu ortamlarda genlikle ahşap malzemeler kullanıldığı için temizlenme aşamalarında hep soyulma dökülme gibi sorunlar doğurmaktadır. Bu sebeple PVC cinsi malzemeler her zaman daha kolay temizlenilir ve kullanımı daha kolay bir üründür.


  Koridor PVC Zemin Kaplama

  Bu ürün çeşidi ise okul koridorlarında kullanılan en önemli malzemelerdendir. PVC malzeme türü oldukça dayanıklı ve kaymaz yapısı ile okul koridorlarında kullanılması daha kolay ve güvenli olarak belirenmiş ve neredeyse her okul koridorlarında görülebilmektedir. Bu ürün kaplaması diğer ürün çeşitleri gibi gürültü yapıcı bir formda değildir ve ses yalıtımı ile daha ön plana çıkmaktadır.

 • Neden Pvc Zemin Kaplama Tercih Etmeliyim ?

  Eğitim ve öğretim hizmeti veren birçok resmi veya özel kurumlarda insan yoğunluğunun fazla olmasından dolayı zemin kaplama malzemesi seçimi ve tercihi önem arz etmektedir. Okul yer döşemesi olarak sıkça tercih edilen PVC zemin kaplamaları günümüzde eğitim kurumları hem yoğun trafik hemde antibakteriyel özelliği ile rağbet gören bir yer döşeme malzemesidir.

  Okullarda genellikle heterojen yer kaplaması veya homojen yer döşemesi tavsiye edilmektedir. Eğitim kurumlarında yoğunluktan dolayı sürekli temizlik fırsatı olmadığı için günlük bakım yapılabiliyor. Bu nedenle PVC yer döşemeleri hijyenik yapısı ile uzun süre bakım gerektirmez günlük nemli bir paspas ile zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

  Özellikle sınıf yer döşemesi malzemeleri sınıflarda öğrenci sayısının fazla olması ve masa sandalye kullanımından dolayı her türlü darbeye karşı son derece sağlam ve dirençli bir yapıya sahiptir. PVC yer döşemeleri geniş ürün yelpazesi ile son derece zengin renk ve desen modeline sahiptir. Okul yer kaplamaları ve PVC yer kaplama malzemesi fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 • OKUL YER DÖŞEMELERİ

  Okul yer döşemeleri için en çok dikkat edilecek konu güven ve hijyendir. Çünkü çocuklar günün büyük bölümünü oynamakla geçirirler bu sebeple düşmeler ve benzeri kazaları önlemek için yumuşak, darbe emici ve hijyenik antibakteriyel yer döşeme malzemeleri tercih edilmelidir. 

  Okul yer döşemesi olarak seçilebilecek en doğru ürün PVC zemin kaplama malzemeleridir. Çünkü antibakteriyel ve darbe emici özelliğinden dolayı anaokulu, kreşler ve ilkokul gibi alanlarda uygun olan en ideal yer döşeme çözümleridir. Anaokulu ve kreşler için uygun olacak zemin kaplama önerilerimiz aşağıda detaylı anlatılmıştır.

 • Eğitim binaları olan okullar işlevleri gereği, eğitimin kalitesini arttırmaya olumlu katkıda bulunacak fiziksel şartları ve kullanıcı gereksinmelerini en iyi düzeyde karşılayacak biçimde tasarlanır ve buna uygun olarak uygulaması yerine getirilir. Eğitim binalarında derslikler, koridor, teneffüs mekanları ve laboratuvar en önemli mekanları oluşturmaktadır.

  DERSLİK / SINIF ZEMİN KAPLAMALARI

  Derslikler ve alıştırma odaları için yeteri kadar ses yalıtımı ve iyi işitebilirlik sağlanmalıdır. Gürültü kaynaklarından kaçınmak ve ses taşıyıcı elemanları yalıtmak gerekir. Seçilecek döşeme kaplamaları bu özelliklere uygun olmalı ve daha iyi olabilmesi için katkıda bulunabilecek nitelikte olmalıdır. Yine döşeme kaplamaları üzerinde emniyetle yürünebilir, kolay temizlenebilir, sıcak ve derzsiz olmalıdır. Bu mekanlar genel olarak ahşap döşeme kaplamasına sahiptir. Fırçalayarak temizleme dışında "tik ağacı" ya da "jarrah" gibi yağlı karaktere sahip ahşap kullanmak tavsiye edilmektedir. Bu ahşap malzemeler kendinden yağlı niteliğe sahiptir ve diğer masif ahşaplar gibi kolayca tozlanmaz.

  Dersliklerde PVC gibi esnek zemin kaplama malzemeleri, kolay temizlenmesi, yürüme güvenliği, ses emicilik bakımından iyi ve aynı zamanda gürültü üretmeyen bir malzeme olması nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle mantar dolgulu PVC'ler ses emicilik, temas sıcaklığı ve darbe sesine karşı daha iyidirler. Aynı şekilde linolyumunda esnek yapısından dolayı ses emiciliği orta düzeyde olmasına rağmen temizlenmesi kolaydır. Yürüme güvenliği bakımından da iyi özellikler gösterir. Linolyum sıcak temaslı bir malzeme olmasından dolayı ayak sıcaklığı açısından da uygundur.

  Halılar yürüme güvenliği, ses emicilik, temas sıcaklığı bakımından çok iyidir. Aynı zamanda gürültü üretmeyen bir malzeme olması nedeniyle dersliklerde sessiz bir ortamın yaratılmasına katkıda bulunur. Ancak temizlik ve bakımları zordur. Bu nedenle çok kalabalık olmayan dersliklerde kullanılabilir.

  Doğal ve yapay taşlar döşeme kaplamaları temizlenmeleri kolaydır. Aşınma dayanımları ve yürüme güvenliği genelde iyi ve çok iyidir. Ancak bu malzemeler sert oldukları için soğuk temaslı, gürültü üreten ve ses emicilik bakımından iyi değillerdir. Dersliklerde kullanılmaları çok uygun olmamaktadır.

  KORİDOR ZEMİN KAPLAMALARI

  Koridorlar ve teneffüs mekanlarının döşeme kaplamaları kaymaz ve dayanıklı olmalıdır. Okullar insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlardır. Bu yüzden bu mekanlarda kullanılacak malzemenin aşınma dayanımı yüksek olmalıdır.

  Özellikle koridorlarda, kompozit blok döşeme kaplaması kullanılmaktadır. Bu malzeme zor aşınır ve kolay toz tutmaz karakterdedir; fakat ahşap döşeme kaplamasından daha gürültülüdür. Sıradan kompozit blok döşeme kaplaması orta dereceli okullardan daha az yoğunluğu olan sınıflarda ya da daha küçük okullarda kullanılabilmektedir. Bahsedilen ikinci durumda uygun bakım yapılmadığında oldukça kötü bir yıpranma meydana gelebilir. Renkli asfalt gün geçtikçe daha fazla kullanılmakta ve koridorlar için oldukça iyi sonuçlar verdiği görülmektedir. Pek çok okulda kolay temizlendiği için mozaik tercih edilmektedir, fakat bu malzeme genel olarak oldukça gürültülü bulunmaktadır.

  PVA plastik döşeme kaplaması da uygundur ve bu malzeme makul bir fiyata aşınmaz bir yüzey sağlamaktadır. Modem okullarda eğilim, daha parlak renkler sunma yönündedir ve bu nedenle vinil asbest karolar kullanılmaktadır. Bu malzeme yeterli ölçüde sessiz, sıcak ve özel bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır.

  LABORATUVARLAR

  Laboratuvardaki döşeme kaplamaları kimyasal maddelerden etkilenmez, derzsiz aşınma dayanımı yüksek, su geçirmez, rengi solmaz olmalı, ısı yalıtımı, temizlik ve bakım özellikleri iyi olmalı, elektriği az iletmeli, elektrik yüklenmelerini kolaylaştırmayan bir döşeme kaplaması gerektirirler. En iyi malzeme suni reçineden yapılan ve birbirine derzsiz olarak yapıştırılan malzemedir (Epoksi).

  Bu mekanlar için "tik ağacı" ya da "jarrah" döşeme kaplaması oldukça iyi sonuç vermektedir. Bunlar belirli asitlerle yanabilir ya da lekelenebilir; fakat bu onların dayanıklılıklarını etkilemez. Özellikle tik ağacı genelde ateşe ve asitlere dayanıklı olmasından dolayı laboratuvarlarda daha çok kullanılır. "Pyinkado" aside dayanıklı niteliktedir ve kimyasal laboratuvarlar için uygundur. Linolyum genel laboratuvar çalışmaları için yeterli ölçüde aside dayanıklıdır; ve şayet istenilen kalınlıkta kullanılırsa, oldukça sağlamdır. Elbette ki uygun yapıştırıcıyla yerleştirilmelidir. Tümüyle aside dayanıklı nitelik taşımamasına rağmen, vinil asbest karo döşeme kaplamalarının laboratuvar döşemeleri için kullanımına talep artmaktadır. Bu malzeme en zayıf asitlere ve alkalilere karşı koyabilecek ve herhangi bir dökülme kısa sürede silinirse, iyi sonuçlar verecektir.

  OKUL ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

  Okul zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Okul zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0212 656 12 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

 • OKUL YER KAPLAMA MALZEMELERİ

   

  Okul yer döşemeleri için anaokulu, ilkokulu, liselerde, dershanelerde ve kreşlerde en çok kullandığımız pvc zemin kaplama malzemesini her zaman ısrarla müşterilerimize tavsiye ediyoruz. Sebebi ise pvc yer döşemelerinin fiyatları diğer zemin kaplama malzemelerine göre çok daha ucuz olmasıdır.

 •  

DEVAMINI OKU ...
Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!